Mideden Gelen Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Mideden gelen ağız kokusu halk arasında reflü ile bağdaştırılabilir. Lakin koku gelmesi başka şeylere de işaret edebilir. Bunun tespiti için ilk önce ölçüm yapılması gerekmektedir. Bu kötü koku bazen gaz kokusu gibi bazen de çürük yumurta kokusu gibi gelebilir. Peki mideden gelen kötü ağız ve nefes kokusu bitkisel yöntemlerle nasıl geçer? Cevaplar aşağıdaki makalemizde.

Mideden Gelen Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Mideden gelen ağız kokusu sıradan bir ağız kokusu olarak düşünülse de çeşitli sağlık sorunları da bu probleme neden olmaktadır. Çeşitli hastalıklara karşı bu kokunun dikkate alınması çok önemlidir. Midede yaşanan reflü rahatsızlığı ağız kokusuna neden olan bir hastalıktır. Reflü rahatsızlığında yemek sindirim esnasında asitler yemek borusundan ağza doğru hareket etmektedir. Bu durum da ağızda koku oluşmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda midede asit ve gazların birikip sıkışması ile birlikte ağız kokusu oluşmaktadır.

Mideden Gelen Ağız Kokusuna Karşı Çözümler

İlk olarak doktor kontrolüne başvurmak önemlidir. Mideden gelen ağız kokusuna reflü gibi rahatsızlıklar neden oluyor ise tedavi edilmelidir. Bağırsak ve midede herhangi bir sorundan dolayı mideden gelen nefes kokusu olup olmadığı da doktor kontrolünden sonra anlaşılmaktadır. Sorun bunlardan kaynaklanıyor ise mutlaka tedavi edilmelidir. Bunları yanı sıra mide tembelliği olarak bilinen rahatsızlık iç mideden gelmekte olan nefes kokusuna neden olabilmektedir. Bu durum midenin tembelliği sonucunda yiyeceklerin geç sindirilmesine bağlı olarak nefes kokusuna neden olmaktadır. Bu durumu tespit eden bir kişi mutlaka doktor kontrolüne gitmelidir.

Bu durumun belirtileri; midede sürekli şişlik, sürekli olarak ağızdan gaz çıkarılması gibi durumlar mide tembelliğinin belirtileridir. Bu durumunda kesinlikle tedavi edilmesi gerekmektedir.

ağız kokusu, sarışın kadın, el ile ağız kapatmak,

Mideden Gelen Ağız Kokusunu Engellemek İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Doktora başvurarak gerekli olan tedaviye başlanması çok önemlidir. Bu tedavinin yanı sıra çeşitli ve hiçbir yan etkisi olmayan bitkisel yöntemler ile oluşan kötü koku önlenebilir. İlk olarak mideden gelen kokunun ne şekilde oluştuğunun tespit edilmesi önemlidir. Mideden gelen ağız kokusunun sürekli olarak yaşanıldığı mı yoksa çeşitli yiyeceklerin tüketildiği zaman mı oluştuğuna dikkat edilmelidir.

Çeşitli yiyeceklerin tüketilmesi sonucu bu problem yaşanıyor ise beslenmeye o yiyeceklere göre dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellik ile reflüden dolayı bu sorun yaşanıyor ise acı, baharatlı ve fazla ekşi yiyeceklerin tüketiminden uzak durulmalıdır. Midede fazla bir şekilde yanma hisseden kişiler ile tıkanıklık hisseden kişiler gece uyumadan önce yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı kadar çiğ patates rendesi tüketir ise midedeki asitin yatışması sağlanır ve midedeki gazı önler. Midede ki asitin yatışması ve gazın önlenmesi ile birlikte mideye bağlı ağız kokusu da önlenmiş olunur. Bir bardak sıkılmış ananas suyuna iki adet karanfil ve bir adet de çubuk tarçın atılarak beş dakika kadar bekletilir. Ananas suyunun bekletilmesinin ardından içilir ve mideden gelen ağız kokusu bu şekilde önlenmiş olunur.

Mideden Gelen Ağız Kokusu Nasıl Giderilir” için bir yorum

  • 1 Haziran 2018 tarihinde, saat 09:38
    Permalink

    Çok teşekkür ederim. Gerçekten işe yarıyor. Devamlı miğdemden ağzıma kötü koku geliyordu. Sayenizde artık gelmiyor. Terrkrardan çok teşekkür ederim. Ayrıca sittenizde oldukça güzel bilgiler de var Allah razı olsun sizden. Teşekkürederm

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir