Nefes Kokusuna Kesin Çözüm

Nefes kokusuna kesin çözüm sunan bu yazımızda bitkisel yollarla basit yöntemlerle ağızda güzel kokuya kalıcı olarak sahip olacaksınız!

Nefes Kokusuna Kesin Çözüm

Nefes kokusu kişinin hem sosyal hayatını hem de cinsel hayatını olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu durum kişiyi toplumdan soyutladığı gibi kişinin psikolojik olarak huzursuz olmasına da sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra kişide oluşan nefes kokusu çeşitli rahatsızlıkların belirtisi de olabilmektedir. Bu durum kişi tarafından biliniyor olsa bile çözüme ulaştırılmadığı için toplumsal çevreden uzaklaştırılmasına neden olabilmektedir. Kötü ağız kokusu kişinin genel olarak vücut sağlığı açısından bir sorun olduğu anlamını taşımaktadır. Bunun yanı sıra kişisel bakımına özen göstermeyen birçok kişide de ağız kokusu meydana gelmektedir.

Nefes Kokusu Nedenleri

Nefesin kötü kokması kişide hastalık habercisi olabilmektedir. Bu durumda ilk önce ağız ve diş sağlığı dikkate alınmalıdır. Dişlerdeki çürükler nefesin kokmasına sebep olabilir. Ayrıca mide rahatsızlıkları nefesin kokmasında en etkili rahatsızlıklardan biridir. Ülser ve reflü gibi rahatsızlıklar nefesin kokmasına sebep olabilmektedir. Ağız temizliğinin düzenli şekilde yapılmaması ve bu durum karşısında tüketilen gıdalardan kaynaklı kötü nefes kokusu olabilir. Ağız içerisinde oluşan iltihaplı yaralarda nefesin kötü kokmasına sebep olur.

ağız kokusu, nefes kokusu, ağızı kokan kadın,

Boğaz ve bademcik sorunları olan kişilerde de nefes kokusu olabilmektedir. Bademcik iltihaplanması olan kişilerde kaçınılmaz olabilir. Gribal enfeksiyon ya da üşütme kaynaklı hastalıklarda da nefes kokusu olmaktadır. Sigara ve alkol kullanımı nefesin kötü kokmasında etkili olan ürünlerdir. Özellikle sigara kullanımı nefesin uzun süre kötü koku yaratmasına sebep olmaktadır.

Nefes Kokusu Tedavisi

Kötü nefes kokusunda öncelikle buna sebep olan nedenlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Mide kaynaklı nefes kokularında ilaç tedavisi yapılarak kötü koku giderilebilir. Ağız içi temizliğinin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Ağız içinde bakterilerin oluşmasını engelleyici ağız bakım ürünleri tercih edilebilir. Bitkisel olarak karanfil kötü nefes kokusunda etkili olacaktır. Dişlerin düzenli fırçalanması ve ağız bakım sularının tercih edilmesi nefesin kötü kokmasına engel olur. Kötü nefes kokusu boğaz rahatsızlıkları ile ilgili ise mutlaka bir uzmana görünülmelidir. Ardından tedavi yapılarak kötü nefes kokusu ortadan kalkabilir.

Günlük yaşamda kişinin toplumdan soyutlanmasına sebep olan bu durum kişinin psikolojisinde de oldukça etkilidir. Nefes kokusuna kesin çözüm olarak ağız içi temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ağız içi bakterileri çoğaldıkça koku daha da artacaktır. İtici ve istenmeyen bu sorun tamamen ortadan kalkması için düzenli olarak diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır. Özellikle çürük dişler var ise bunların bir an önce tedavisinin yapılması gerekmektedir. Nefesin kötü kokmaması için çeşitli ağız bakım ürünleri kullanılarak ağız içi sağlığı da korunabilir.

Mideden gelen ağız kokusu farklı bir rahatsızlıktır. Bunun için bir diğer makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir