Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir? Özellikle 20 lik dişler, iltihaplı ve dolgulu dişlerde diş ağrısı geçirmek için bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Makalemizde diş ağrısına iyi gelen maddeleri sırasıyla yayınladık. Hemen aşağıdan ulaşabilir ve diş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Diş ağrısı dişin içinde veya çevresin de oluşan hasar, kırık veya çürüklerden dolayı ağrı hissetmektir. Bu ağrı bazen o kadar şiddetli olur ki günlük işlerimizi bile yapamaz hale geliriz. Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun bünyeye göre farklı cevaplandırmak mümkündür. Aşağıdaki maddelerde diş ağrısını geçirecek yöntemler sıralamaktayız. Diş ağrısını hafifleten pek çok şey varken, diş ağrısını oluşmadan önce tedbirinizi alırsanız bu ağrıyı hiç hissetmeyeceğinizi unutmayın. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanız, çikolata gibi gıdaları fazla tüketmeniz ve her yemek yedikten sonra en az bir saat sonra dişlerinizi fırçalarsanız diş sağlığınızı büyük oranlar da korursunuz. Bu yazımız da sizlere diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısını geçiren şeylerin sıralamasını yapacağız.

diş ağrısı, diş sızlaması, dişi ağrıyan insan, dişi ağrıyan kadın,MADDE MADDE DİŞ AĞRISINA ÇÖZÜM

  1. İlk olarak diş ağrınız varsa, ağzınıza biraz alkol alarak gargara yaparsanız ağrıyan bölge uyuşacağı için kısa süreli bir ferahlama hissedebilirsiniz.
  2. Alkolün yanı sıra, tuzlu su ile gargara yaparak da dişiniz de bulunan bakterilerin ölmesini sağlayarak, diş ağrınızı geçirebilirsiniz.
  3. Eğer dişiniz iltihaplıysa doktorunuza danışarak, antibiyotik kullanmaya başlayabilirsiniz. Antibiyotik kullanırken unutmamanız gereken nokta, doktorunuzun kullanmanızı istediği durumlar da tüketmeniz. Çok sık kullanılan antibiyotikler bir süre sonra, vücudunuz bağışıklık kazanacağı için işe yaramamaya başlayacaktır.
  4. Yine doktorunuza danışarak, ağrı kesici kullanabilirsiniz. İltihabı geçene kadar kullanacağınız ağrı kesiciler sizi yatıştıracak ve acı çekmenizi önleyecekler.
  5. Karanfil yağını pamuğun üzerine dökün ve ağrıyan dişinizin üzerine pansuman yapın. Kısa bir süre sonra ağrı dinmeye başlayacaktır.
  6. Dişlerinizi ve ağzınızı çürük gideren diş macunu ile iyice temizleyin, ağzınız da oluşan mikroplar öleceği için, ağrınız hafiflemeye başlayacaktır.
  7. Diğer yöntemimiz ise, bir çay bardağı suyun içine, iki yemek kaşığı sirke dökün. İyice karıştırdıktan sonra sirkeli suyu ağzınızın içine alın ve en az bir dakika boyunca ağzınız da, yutmadan tutun. Sirke ağzınız da oluşan mikropları öldürecek ve ağız temizliğinizi sağlayacağı için çürük ağrılarını hafifletecektir.
  8. Eğer dişiniz sadece çürümüş ve yanlarında ki dokular da şişlik yoksa diş doktorunuza giderek kanal tedavisi olabilirsiniz. Kanal tedavisi sırasın da, dişin için de oluşan çürük tamamen temizleneceğini için ağrı ortadan kalkacaktır. Kanal tedavisi sonun da, ise uygulanan doku diş etinizin hava almasını önleyeceği için kesinlikler bir ağrı hissetmeyeceksiniz.
  9. Ağrıyan dişinizin üzerine karanfil koyarak da ağrınızı hafifletebilirsiniz.

diş, eğlenceli diş, çocuklar için diş, komik diş, diş vektörel,

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna vereceğimiz cevaplar bunlardır, dediğimiz maddelerin her birini yaptığınız halde ağrınız geçmiyor ise, çürük dişinizin kök kısmına ulaştığı için, dişinizi mutlaka çektirmeniz gerekir. Ayrıca ilginizi çekebilecek bir diğer konu; 20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir