Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Evde diş beyazlatma için kullanabileceğiniz malzemeler listesi ile birlikte mükemmel sonuç veren karışım! Karbonat, limon, muz kabuğu, hatta ve hatta çilek!
Daima sağlıklı ve temiz dişlere sahip olabilmek, dişleri düzenli bir şekilde fırçalamakla başlar. Kendinizi iyi hissetmek ve estetik duruş için herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister, diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusunun cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Evde Diş Beyazlatma Taktikleri

1- Yöntem; Karbonat!

karbonat ile diş beyazlatma, karbonat limon, limon kabuğu diş beyazlatma,

Diş beyazlatmak için en çok bilinen ve kullanılan yöntem karbonattır. Karbonatın kısa sürede mükemmel sonuç verdiğini herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle çay ve sigara leke oluşumlarında anında sonuç verir. Fakat karbonatın çok sık kullanılması diş minesine zarar verir ve dişlerinizle olması gerekenden erken vedalaşmaya sebep olabilir. Diş beyazlatma evde nasıl yapılır dendiğinde ilk akla gelen karbonattır.

Karbonatla Diş Nasıl Beyazlatılır?

İşaret parmağınızın ucunu ıslatın ve karbonata batırın. Parmağınıza yapışan karbonatla dişlerinizi çok fazla bastırmadan yavaş hareketlerle ovun. Özellikle lekeler üzerinde daha fazla ovabilirsiniz. Karbonata batırılan diş fırçası ile de dişlerinizi karbonatla fırçalayabilirsiniz. Fakat bu işlemi parmakla yapmanız hem dişlerinize daha az zarar verir, hem de daha iyi sonuç verir.

2. Yöntem; Limon Kabuğu!

Limon Kabuğu İle Diş Beyazlatma Mümkün mü?

Limon kabuğu içerdiği asit sayesinde diş beyazlatıcı özelliği vardır. Rendenin ince tarafıyla rendelenen limon kabuklarını suyunu çıkarana kadar havanda döverek ezin. Daha sonra aşağıda anlattığımız çilek yönteminde yaptığınız gibi dişlerinizi fırçalayın ve durulayın. Bu işlemi en fazla haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz.

3. Yöntem; Çilek!

çilek, çilek yiyen kadın, çilek ile diş beyazlatma,

Çilek İle Diş Beyazlatılır mı?

Kulağa şaşırtıcı gelse de, çileğin dişleri beyazlattığı kanıtlanmıştır! İçeriğindeki asit nedeniyle çilekle dişlerinizi fırçalayarak bembeyaz dişlere kavuşmanız hayal değil. Olgunlaşmış bir çileği püre haline getirip, diş macunu gibi diş fırçanız ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı su ile durulayın. Çilek ile diş beyazlatma işlemini haftada 1 defa yapabilirsiniz.

4. Yöntem; Muz Kabuğu!

muz kabuğu, muz ile diş beyazlatma, muz kabuğu diş beyazlatma,

Muz Kabuğu İle Diş Nasıl Beyazlar?

Evet, şaşırtıcı fakat muz kabuğu ile diş beyazlatma gerçekten mükemmel sonuçlar vermektedir, diş beyazlatma evde nasıl yapılır? hem de muz kabuğu ile? diye düşünebilirsiniz, hemen açıklayalım, muzu yedikten sonra kabuğunun iç tarafı ile daha önce fırçaladığınız dişlerinizi çok fazla bastırmadan ovun. Bu yöntemi her muz yediğinizde yapabilirsiniz.

BONUS: Evde Diş Beyazlatma İçin Hazırlayabileceğiniz Karışım

1 çay kaşığı karbonat ve aynı miktarda zeytinyağını bir kaseye koyun, üzerine 4 damla limon sıkın. Hazırladığınız bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Haftada 2 defa uygulayabileceğiniz bu yöntem hem dişlerin rengini açar hem de ağızdaki bakterileri yok eder.

Önemli not yukarıdaki karışım için ayrı bir diş fırçası kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir