Diş Sıkma Önleyici Aparat

Diş Sıkma Önleyici Aparat Nedir?

Genellikle uyku esnasında meydana gelen en büyük sorunlardan biri, istem dışı ağız yapısında meydana gelen diş sıkma, diş gıcırdatma sorunları olmaktadır. Sabah uyanıldığında ağrıyan ve sızlayan diş etleri, gece boyunca gıcırdayan ve diş yapısına zarar veren istem dışı hareketlerden oluşmaktadır. Çiğneme veya yutkunma refleksleri dışında gece uyku halinde yakalayan bu durum, gene olarak uyku halinde sık bir şekilde görülmektedir. Kişiler uyandıkları esnada bu gibi durumların farkına varamayabilirler. Genellikle çift olarak uyku zamanlarında diğer bireylerin bunu hissetmesi ile fark edilmektedir. Diş sıkma nedenlerinin en büyük sebeplerinden biri de stresten kaynaklanan ağız kapanış bozuklukları olmaktadır. Bu gibi sorunların önüne geçilmesi açısından dişlerin sıkılmasını önleyici aparatlar var olmaktadır.

diş gıcırdatma, diş gıcırdatma öneliyici aparat,

Diş sıkma önleyici ne gibi faydalar sağlamaktadır, olumlu faydaları nelerdir?

Dişlerde çeşitli nedenlerden ötürü sıkma meydana gelmesi, diş etlerinde ve diş yapısında çeşitli hasarlara meydan vermektedir Dişlerde aşınma ve kırılmaların oluşması nedeni ile birçok anlamda diş sıkma problemleri diş sağlığında tehlike oluşturmaktadır. Diş sıkma alışkanları bir müddet sonra dikkate alınmadığı ve önlemleri alınmadığı takdirde ileri düzeyde sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Diş yapısının bozulmasına engel olmak ve gece diş sıkmalarının önüne geçebilmek için büyük ölçüde önemli bir unsur teşkil eden diş sıkmayı önleyen aparatlar mutlak suretle kullanılması gereken ve sağlığın en iyi şekilde korunmasını, huzurlu ve kaliteli bir uykuya sahip olmayı sağlamaktadır.

Diş sıkma önleyici özellikleri ve tercih edilme nedenleri nelerdir?

Geceleri diş sıkma sorunları nedeni ile olası çene kayma durumlarının büyük ölçüde önüne geçmektedir. Diş minesi zemininde gece kasılmadan dolayı meydana gelen kırılmalar, diş zedelenmelerinin önüne geçilmektedir. Silikon yapıya sahip olarak diş üzerinde ve diş etine temas esnasında herhangi bir rahatsızlık hissetmeyi engellemektedir. Yumuşak diş koruyucu yapısına sahip olarak diş etini koruma özelliği ile gece boyunca uygu kalitesini arttırmaktadır.

diş sıkma, diş sıkma önleyici aparat,

Teknik olarak diş sıkma önleyici özellikleri?

Uyku esnasında üst dişlere takılma ile koruyucu olmaktadır.
çene kilitleme, diş gıcırdatma rahatsızlıklarında üstün koruma sağlamaktadır.
dişlerin birbirine sürtünmesi ile koruyucu özelliğe sahip olmaktadır.
Sabah uyanma esnasında dişlerde oluşan ağrı sorununu tamamen ortadan kaldırma özelliğine sahip olmaktadır.

Aparatın Kullanımı: Gece uygulama süreci ve kullanım şekli ise, sıcak veya sıcağa yakın ılık su içerisinde uyku durumuna geçmeden önce 15 dakika boyunca suda bekletilmesi gerekmektedir. Dişlerin üst kısmına takılarak, gece boyu rahat ve sorunsuz uyku kalitesine sahip olunabilmektedir.

Bir Önceki Konu: Ağız Kokusu İçin Bitkisel Çözüm

Bir Sonraki Konu: İmplant Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir