İmplant Diş Ağız Kokusu Yapar Mı?

İmplant diş yani kaplama dişlerin koku yapma sebebi nedir? veya bu yapay dişler koku yapar mı? Zirkonyum diş veya protez diş kokusu nasıl giderilir? Sorularına cevaplar bu yazımızda!

İmplant, diş ağızda olmayan dişin yerine tekrar konulabilmesi için çenenin iç kısmına genellik ile vida ile oluşturulan yapay bir diş köküdür. Kaplamaların yapılmış olduğu madde yüksek doku uyumu gösterdiği için başarı oranı çok yüksek olan bir işlemdir.

Kaplama Diş Ağız Kokusuna Neden Olur Mu?

İmplantların yapılmış olduğu maddeden kaynaklı bir koku oluşması gerçekleşmez. İmplatın yapılmış olduğu madde biyolojik olarak uyumlu bir maddedir ve oksitlenme gerçekleştirmeyen bir üründür. Bu nedenlerden dolayı implantın kendisi koku oluşturmazKaplama diş yaptıran kişi implant bölgesinde herhangi bir koku hissediyor ise bu durumun başka bir nedeni vardır.

implant

İmplant yapılmış dişte koku olmasının çeşitli sebepleri vardır. Bu sebeplerin en başında ise kaplamalı diş çevresindeki diş eti uyumu düzgün bir şekilde yapılmamıştır ve bu kısımda besin birikimine bağlı olarak koku meydana gelmektedir. Diş kaplaması yapımı sırasında implantın üst kısmındaki protez kısmı tam uyumlu şekilde yapılamadığından kaplamalı dişte koku oluşabilmektedir.

İmplantlı kısımda koku oluşması için implantlı bölgede ağız içi bakterilerinin tutunarak yerleşmelerini sağlayan bir etki söz konusudur. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman mutlaka implantı yapan doktordan randevu alınarak protezli diş ile ilgili bir sorun olup olmadığına baktırılmalıdır. Kontrollerin sonunda bakterilerin tutunabileceği herhangi bir etken yok ise kokunun implantlı dişten gelmesi mümkün değildir. Bu tarz bir etken olmamasına kişi implant temizliğini gerektiği gibi yapmıyor ise bir süre sonra koku oluşur.

Kaplama diş temizliğini düzgün yapmak için düzenli olarak fırçalama ve diş ipi kullanımı düzenli olarak özen ile yapılmalıdır. Bu sayılan temizliklerin düzenli olarak ve düzgün şekilde yapılmaması durumunda sadece implantlı kısımda değil ağzın genelinde bu koku oluşmaktadır. Bu tarz bir sorun ile karşılaşmamak için ağız ve diş bakımına gerekli önem verilmelidir.


kaplama diş neden koku yapar,
kaplama diş kokusu nasıl giderilir,
köprü dişler koku yaparmı,
kaplama dişim kokuyor,
protez diş neden koku yapar,
zirkonyum diş koku yapar mı,
takma diş kokusu nasıl giderilir,
protez diş kokusu nasıl giderilir,
implant diş koku yapar mı,


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular;

Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

İmplant Nasıl Yapılır?

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir