İmplant Nedir?

İmplant kısaca; yapay diş köküdür.

Çene kemiği bölgesine yerleştirilen genel vidaların diş protezi halini alması ile gerçekleşmektedir. Eksikliği hissedilen ve rahatsız eden dişlerin, yaşam boyunca yerini alabilecek kalitede ve sürekli ana diş gibi kullanılacak yapıda olmaktadırlar. Titanyum maddesinden elde edilen vidaların ömür boyu kullanımı gerçekleştirilmektedir. Titanyum paslanmaz ve aşınmaz bir yapıya sahip olması nedeni ile uzun süre kullanıma müsait olmaktadır. Cerrahi bir müdahale olarak var sayılan implant uzman diş doktorları tarafından sterilize edilmiş ortamlarda gerçekleşmesi gerekmektedir. Cerrahi müdahale ile gerçekleşen basit vida yerleştirme operasyonları yapılmaktadır. İki veya üç ay beklenen süreç içerisinde çene kemiğine tamamen oturması gerekmektedir. Diş kökü görevi alarak, ana diş yapısından hiç bir fark olmaya sağlamlıkta dişe uygulanmaktadır. Üzerine oturtulacak protezlerin gerçekleşmesi için 2 ayın geçmesi ve diş köklerinin tamamen iyileşme hali alması gerekmektedir.

İmplant nedir ve iyileşme süreci sonrası uygulama nasıl olmaktadır?

Cerrahi yöntem ile çene kemiğine yerleştirilen titanyum içerikli vidanın, belirli müddet diş eti ile bütünleşmesi ve tamamen iyileşme süreci tamamlandıktan sonra, yapay protez dişler en iyi şekilde vidalara bağlantılı olarak uygulanması gerçekleştirilmektedir. Yapılan anestezi işlemi ile hastalar operasyon sürecinde ve ya sonrasında şiddetli ağrı ya da sızı hissetmemektedirler. İmplant vidaları uygulama sonrasında iyileşme süreci esnasında diş köklerinin tamamen iyileşmesi beklenirken, yapay ve geçici diş yapısı uygulanmaktadır.

implant, implant diş, implant örnek,

Doğal implant nedir nasıl bir görünüm sağlamaktadır?

Cerrahi müdahale sonrasında titanyum diş köklerinin uygulanması ile birlikte, özel olarak diş yapısının da en iyi şekilde tercih edilmesi gerekmektedir. Porselen dişlerin uygulanması genel olarak kullanım ömrü ve doğallığı için sık olarak tercih edilmektedir. Özellikle implant tedavisi sonrasında diş eklemesine ek olarak gülüş tasarımları uygulanabilmekte. Daha estetik dişler için ön kısımları zirkonyum olarak tercih edilebilmektedir.

Daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmayı sağlamaktadır. Azı dişlerde özel olarak titanyum içerikli protezler daha uzun süre, kırılmalara karşı dayanıklılık sağlayabilmektedir. Besinlerin genel olarak çiğneme gerçekleştirilen kısımları, ağız yapısında en sık azı dişi bölgesinde gerçekleşmesi nedeni ile titanyum tercih edilmesi daha uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Tedavi uygulayan doktorun genel tecrübeleri, uygulama tekniği ve el becerisi sayesinde daha uzun ömürlü, hiç bir şekilde rahatsızlık vermeden sürekli olarak kullanılacak sağlıklı diş yapısı elde edilmektedir. Operasyonlar, cerrahi operasyon destekleyen, sterilize edilmiş ve ameliyathane şartlarına uygun tüm ortamlarda güvenle gerçekleştirilebilmektedir. Hiç bir yan etki ve olumsuz dönüş söz konusu olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir