Kanal Tedavisi Ücretleri

Kanal tedavisi ücreti neye göre değişiklik göstermektedir?

Kanal tedavisi diş kökü ve minesi içerisindeki iplik yapıya benzeyen dokunun yani diş özünün alınma işlemi ile gerçekleşmektedir. Hasar gören diş kökü veya diş üzerinde tamamen alınarak, boşluğun doldurulup, yeniden şekillenmesi ve yapılandırılması işlemi sağlanmaktadır. Bu işlem sayesinde diş kökü kısmı tamamen onarılmaktadır. Diş kanalları bu şekilde en iyi arınma ve sağlıksız diş yapısından kurtulma işlemi gerçekleşmektedir.

Çok eski zamanlarda, sağlıksız olan dişler direkt çekilme yöntemi ile alınarak, tek çare olarak, diş yapısını kökünden alma işlemi gerçekleştirilirken, yeni teknolojik sistemler sayesinde en zorlu dişler dahi kurtarılabilmektedir. Diş özü hasarlarının oluşmasındaki en büyük etken ise, çatlak dişlerden sızan havalar, büyük darbe ve kısa zaman içerisinde almış olduğu zedelenmeler, derin çürükler ve tedavisi ertelenen diş apseleri meydan olmaktadır. Diş üzerinde meydana gelen ve çözümü aranmayan apseler ne kadar hafife alınsa da diş köküne inerek diş dokusuna tamamen zarar vermektedir. Hal böyle olunca en mantıklı çözüm kanal tedavisi olmaktadır. Yaygın olarak tercih edilen ve genelde sağlıklı sonuçlar alınan bir operasyon tekniği olmaktadır. Kanal tedavisi ücreti çok uygun rakamlar aralığında değişiklik gösterebilmektedir.

kanal tedavisi hesaplama, kanal tedavisi fiyat,

En uygun kanal tedavisi ücreti ne kadar olmaktadır?

Kanal tedavisi uygulanan operasyon aşamaları ve diş kliniklerinin sahip olduğu donanımlara göre büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. Diş yapısının ön ve arka kısımlarında açılan delikler ile sağlıksız diş kökleri temizlenmektedir. Sağlıksız diş köklerinin alınması ne kadar basit operasyonlar ile gerçekleşmiş olsa da ileri teknolojik operasyon cihazları ile sağlanmaktadır. Kliniklerin genel olarak sağladıkları hizmet donanımları göz önünde bulundurularak kanal tedavisi ücretleri farklılık gösterebilmektedir. Kanal tedavisi işlemlerinde birden fazla operasyon gerek görülebilmektedir. Diş korusundan açılan deliğe bu süreç içerisinde geçici olarak dolgu uygulanabilmektedir. Geçici dolgu çıkarılarak pulpa doldurulmaktadır. Bu aşamalar farklı seans uygulamaları ile gerçekleşmesi nedeninden dolayı, kanal tedavisi ücretleri dışında ücrete tabi olabilmektedir. Uygulanan kanal tedavisinin belirli müddet sonrasında ne kadar aşama kaydettiğini görüntülemek için diş röntgenine gerek duyulmaktadır. Kemiğin aşamaları özel olarak görüntülenmesi açısından farklı seans aralıkları ile istenilmektedir. Özel olarak kanal tedavisi uygulamasından sonra düzenli bir şekilde kontrollere davet edilmektedir. Kanal tedavisi ücretleri bazı kliniklerde kontrollere ek ücret uygulaması alınırken, bazı noktalarda talep edilmemektedir.

diş kanal tedavisi, diş tedavisi, dişe kanal uygulama,

Yüksek teknoloji donanımına sahip olarak, en iyi şekilde operasyon gerçekleştiren kliniklerde standart hastane ve kliniklere göre daha yüksek ücretler talep edilmektedir.

Bir Önceki yazı; Diş Dolgusu Çeşitleri
Bir Sonraki yazı; Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir