Estetik Braketli Ortodonti

Estetik Braketli Ortodonti

Diş dizilimindeki biçimsizlikleri ortadan kaldırmak adına diş teli takmayı kabul ettiğinizde estetik açıdan bir kaygı hissetmeniz kaçınılmaz olabilmektedir. Normalde metal renkte olan diş telleri beyaz dişlerin üzerinde hoş bir görüntü yaratmamakla birlikte bazı kişilerde özgüven sarsılmasına sebebiyet verebilecektir.

Ortodonti tedavisinde ileri teknolojiden faydalanılarak kişilerin estetik kaygıları da estetik braketli ortodonti tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Takılacak diş telinin tamamı porselenden veya zirkonyum malzemeden üretilerek diş rengi alması sağlanmaktadır. Dişlerinizin rengiyle birebir olması sebebiyle fark edilmeyecek özellikte estetik braketli ortodonti tedavisini estetik kaygıdan uzak rahatlıkla sürdürebilirsiniz. Şeffaf diş telleri sayesinde görüntü olarak rahatsızlık vermeyecektir. Estetik bir yapıya sahip olduğundan dolayı en çok tercik edilen ortodontik bir tedavi yöntemidir.

estetik braketli ortodonti, estetik ortodonti, braketli diş teli,

Estetik braketli ortodonti tedavisi nasıl uygulanır

Uyman hekime başvurduğunuzda ortodonti tedavisi için tedavinin çeşitlerinden faydalanmak mümkündür. Sağlık ve diş yapısındaki uygunluğa göre özellikle estetik kaygıyı yüksek oranda üzerinde taşıyan kişiler diş teli kullanmak zorunda olsa bile görünmez diş tellerini tercih edebilecektir.

Dişlerin ön yüzeyine uygulanan estetik braketler dişinizle aynı renkte ortadan geçen telin dişlerinizi birbirine bağlamasıyla uygulanmaktadır. Ağız içinde dişlere dudak tarafından uygulaması yapılan estetik braketli ortodonti hem kullanımda rahatlık hem de diş tellerine alışmakta kolaylık sağlamaktadır.

estetik olmayan diş teli, kötü diş teli, çirkin diş teli,estetik diş teli, bizli diş teli, zirkonyum diş teli,

En sık kimlere uygulanır

Şeffaf braketler olarak da bilinen estetik braketli ortodonti daha çok yetişkin bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca estetik braketlere ek olarak yetişkinler tarafından tercih edilen teflon kaplı teller de dişlerde görünmezliği arttıracak bir diğer faktör arasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Estetik raketlerin bakımı

Şeffaf ve diş renginde olması sebebiyle ayrı bir bakım gerektirmektedir. Diş teline takılan yemek atıkları diş teli görünmeyeceğinde dişe yapışmış gibi durmakta ve hoş bir görüntü olmamaktadır. Estetik görünümü korumak amacıyla estetik braketli ortodonti tedavisi için taktırdığınız tellerin ağız içinde mutlaka bakımına da özen göstermeniz gerekir. Şeffaf diş tellerinin bakımı oldukça önemlidir ve atlanmaması gereken bir husustur.

Bir Önceki Konu; Lingual Ortodonti (gizli diş teli)

Bir Sonraki Konu; Telsiz (invisalign) Ortodonti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir