Lingual Ortodonti (gizli diş teli)

Lingual Ortodonti

Ağız içinde diş dizilimindeki bozuklukları gidermeye yardımcı olan ortidonti tedavisi diş yapısındaki çarpıklıkları gidermekle birlikte estetik görünüme de imkan tanımaktadır. Diş hekimliğinde ayrı bir uzmanlık alanı gerektiren tedavi biçimi için çeşitli faktörlere bağlı olarak doktorun uygun gördüğü tedavi biçimi uygulanmaktadır.

Lingual ortodonti tedavisi nedir?

Ortodonti tedavi çeşitleri arasında yerini alan Lingual ortodenti dişlerin arka kısmında bir uygulama yapılmasını kapsamaktadır. Dişlerin yüzeyinde hiçbir tedavi belirtisi görülmeyen Lingual ortidenti tedavi çeşidi dişin arka kısmında bir yapı kurulmasını sağlayarak tedavi sürecinin başlanmasına imkan tanır.

lingual, lingual tedavi, lingual diş teli, gizli diş teli,

Lingual ortodonti Tedaviyi kimler yaptırabilir?

Diş diziliminde bozukluk olan hemen herkesin yaptırabileceği lingual ortodenti özellikle dişlerde estetik görünüm isteyenler için en ideal çözüm olanaklarını sunmaktadır. Diş çarpıklıkları için normalde dişlerin ön yüzüne takılan tellerin lingual ortidenti tedavisi ile arka yüzeye takılması tedaviye devam ederken tellerin oluşturduğu kötü görüntüyü de ortadan kaldırmaktadır.

Tedavi sürecindeki estetik kaygıları ortadan kaldıran lingual ortodenti tedavisi uzun süren bir tedavi yöntemidir. İlk zamanlar alışmak zor olsa da doktorun tavsiye edeceği noktalara dikkat ederek ve diş fırçalama tekniklerine uygun ağız bakımı ile tedavi uzun sürse bile duyacağınız rahatsızlık ortadan kalkacaktır.

gizli diş teli, önce sonra diş teli, görünmeyen diş teli,
Lingual ortodonti faydaları nelerdir?

Görünmeyen diş telleri olarak da bilinen lingual ortidenti diş görünümündeki estetik kaygıları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Yaşantıda beslenmenin sağlanması kadar gülümsemenize hatta özgüveninize kadar dayanan bir özelliği bulunmaktadır. Dişlerin gizli diş telleri ile çarpıklığının giderilmesi ve diz diziliminin düzenlenmesi görüntü itibari ile yüz yapınızdan gülümsemenize kadar kendinize yeni bir ben yaratma fırsatı bulabilirsiniz. Dış görünümden ödün vermeden gizli diş telleri ile hem sağlıklı ve estetik görünen dişlere sahip olabilir hem de kendinizden emin bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Bir Önceki Konu; Ortodonti Tedavisi

Bir Sonraki Konu; Diş Teli Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir